Jerzy Zelnik w Galerii

Standard

Jerzy Zelnik w Galerii czyta Manifest grupy Nowy Wiek. Idea założenia grupy zrodziła się na plenerze malarskim w pięknym Pałacyku w Ramlewie kolo Koszalina. W skład grupy wchodzą: Arleta Eiben – Szamotuły (art. malarz), Małgorzata Mróz – Koszalin (psycholog), Anna Adamiak – Warszawa (mezzosopranistka), Jerzy Gnatowski – Kazimierz Dolny, Zbigniew Murzyn – Koszalin (art. malarz), grono artystów wspierających jest ogromne i stale rośnie.

Wernisaż w Australii Melbourne

Film

W marcu 2008 roku w Maroondach Art Gallery w Melbourne – Australia – odbył się wernisaż prac artysty malarza Zbigniewa Murzyna. Na wystawie można było zobaczyć płótna, które powstały w czasie pobytu artysty w Australii inspirowane zarówno spacerami po najbliższej okolicy w Melbourne oraz w czasie licznych podróży po tym pięknym kontynencie. Pejzaże opowiadają o niezwykłych miejscach jak również pozornie bardzo banalnych, które stały się malarskimi fascynacjami dla artysty. Autor prac nie zapomniał również o pięknie Polski i przypomniał licznej Polonii Australijskiej o pięknie ojczystego kraju.

Aukcja z Wojciechem Siemionem i Januszem Pietrzykowskim

Film

Znakomity aktor – Wojciech Siemion – wielokrotnie przeprowadzał w Galerii aukcje charytatywne,które przeplatał wspaniałymi występami,recytacjami poezji – bawił gości wciągając do licytacji obrazów. W swoim dworku w Petrykozach często gościł artystów – muzyków, malarzy, aktorów… Drogi Mistrzu – zawsze jesteś obecny w tej Galerii……………

Wernisaż w Gdańsku

Film

24 września 2009 r. w galerii sztuki – Glaza Expo Design w Gdańsku – odbył się wernisaż prac artysty Zbigniewa Murzyna. Gościem specjalnym był znany Gdańszczanin honorowy obywatel miasta – pan profesor Andrzej Januszajtis – pracownik Politechniki Gdańskiej – pasjonat i znawca historii Gdańska. W latach 1990-1994 przewodniczący Rady Miasta. Pan profesor przybliżył uczestnikom wernisażu historie niektórych zakątków Gdańska przedstawionych na płótnach Zbigniewa Murzyna.

Petrykozy 2009 – Nowy Wiek

Film

Październik 2009 r. W pięknym dworku Wojciecha Siemiona w Petrykozach odbył się plener malarski grupy Nowy Wiek. Myślą przewodnią grupy jest powrót do piękna, ładu i harmonii w sztuce. Grupa wydała Odezwę do Odbiorców Sztuki – manifest, którego współtwórcą był Wojciech Siemion. Do ostatecznego kształtu odezwy przyczyniła się również pani profesor – historyk sztuki – Wiesława Lipka. Grupę wspiera wielu wybitnych ludzi kultury i sztuki z całego kraju w tym znany aktor Jerzy Zelnik, popularny piosenkarz Edward Hulewicz i wielu innych.

Otwarcie Galerii 07.09.2006 r.

Film

Dnia 7 września 2006 r. odbyło się uroczyste otwarcie Galerii Zbigniewa Murzyna na ulicy Dworcowej 6 w Koszalinie. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Koszalina – Mirosław Mikietyński. Obecny był duszpasterz środowisk twórczych – ksiądz Henryk Romanik. Gościem specjalnym była aktorka Barbara Wrzesińska, która wystąpiła z mini recitalem. Casting w czasie trwania uroczystości zapewniła Resto Cafe Lalka z Koszalina.